Bootstrap Example
Bootstrap Example
۱۴۰۰ شنبه ۶ آذر
1400/05/27
جزئیات جدید زمان برگزاری آزمون جامع دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی
 
جزئیات جدید زمان برگزاری آزمون جامع دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

 

1629110137 
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر احمد حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی و سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در رابطه با زمان برگزاری آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با توجه به اینکه شیوع سویه دلتا کرونا در کشور تشدید شده و ستاد ملی مبارزه با کرونا محدودیت‌های جدیدی را برای این چند روز آتی اعمال کرده است، بر این اساس مقرر شد که زمان برگزاری آزمون جامع از هفته اول شهریور به هفته سوم یا چهارم شهریور موکول شود. این موضوع روز گذشته از سوی سازمان مرکزی به روسای استانی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شده است. با این تفاوت که آزمون جامع به صورت «کتبی» است ولی طرح تعاون استانی نیز برای آن اجرا می‌شود.

وی راجع به طرح تعاون استانی خاطرنشان کرد: بر اساساین طرح، اگر دانشجویی شهر محل زندگی با شهر محل تحصیلش متفاوت است، بنا به هماهنگی‌هایی که با معاونین آموزشی استان‌ها انجام شده، می‌تواند سؤالات را در شهر سکونتش پاسخ دهد تا در این شرایط کرونایی، نیازی به رفت‌وآمد دانشجویان نباشد.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه این آزمون با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود، گفت: در سال جاری کنکور سراسری با حضور بیش از یک میلیون داوطلب، کنکور کارشناسی ارشد با حضور حدود 400 هزار نفر برگزار شد و آزمون‌های دیگر مانند آموزش و پرورش نیز برگزار شد. آزمون جامع نیز فقط برای عده‌ای از دانشجویان مقطع دکتری است که معمولاً تعداد آنها در هر واحد به 20 نفر هم نمی‌رسد. پس ‌می‌توان برای این تعداد کم، آزمون را با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار کرد.

وی با بیان اینکه آزمون جامع یکی از اصلی‌ترین مراحل تحصیلی دوره دکتری است، افزود با توجه به اهمیت علمی این آزمون، به هیچ وجه نمی‌توان آزمون جامع را شفاهی برگزار کرد یا اصلا برگزار نکرد. چراکه درس دوره دکتری تخصصی ناتمام می‌ماند. پس حتما قوانین باید رعایت شود و آزمون جامع به صورت کتبی برگزار شود. البته تمامی پروتکل‌های بهداشتی نیز باید با تمام دقت رعایت شود.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: بخش شفاهی آزمون جامع نیز به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

 
تعداد بازدید:
200
Powered by DorsaPortal